Телефони:
(044) 583-48-50
(050) 695-76-28
(097) 596-15-66

Факс:
+38(044)239-06-79

Наша адреса:
08131, Україна, Київська область, Києво - Святошинський район
с. Софіївська - Борщагівка, вул. Горького 1А

Ремонтні роботи та обслуговування котлів промислового призначення.

Ремонт промышленных котлов

Основною відмінністю агрегатів, що працюють на промислових об'єктах, від побутових, є продуктивність. Незважаючи на те, що такі котли спочатку розраховані на напружений режим роботи, їх слід обслуговувати і досить часто. Своєчасна профілактика порушень котлів сприяє зменшенню витрат на працю фахівців. До переліку робіт з промисловими агрегатами входить технічне обслуговування, поточний ремонт і капітальний ремонт.
Основні види устаткувань, що обслуговуються

 1. Котли водогрійні та парові. У їх відношенні проводиться огляд на предмет порушення герметичності з'єднань, наявності засмічень. Виявляються факти загорянь в результаті перегрівів, усунення порушень вимог безпеки. Підтягуються сальники. Ремонт промислових котлів включає в себе усунення приписів в журналі дефектів, гідравлічні випробування агрегатів за нормативами, заміна зношених деталей. Під час капітального ремонту проводяться заходи щодо переліку обслуговування поточного відновлення працездатності, а також повна ревізія всіх вузлів і механізмів котлів шляхом випробувань при критичних значеннях.
 2. Обслуговування промислових котлів (економайзерів).
  • ТО проводиться з метою виявлення порушення цілісності корпусу, арматури або патьоків в місцях з'єднання патрубків з агрегатом.
  • Ремонтні роботи поточного характеру додатково включають розбирання і очищення окремих вузлів, їх промивання або заміну і подальше випробування системи.
  • Заходи, що відносяться до капітального ремонту, мають на увазі усунення серйозних дефектів, відновлення працездатності вузлів і механізмів. В кінці робіт проводяться випробування на предмет відповідності нормативним значенням параметрів.
 3. Пальники і форсунки котлів знімаються з агрегатів, оглядаються і промиваються. Сильно зношені деталі замінюються на нові аналогічні. Ретельно перевіряється щільність прилягання деталей в місцях з'єднань і випробовуються в робочому режимі.
 4. Ремонт промислових котлів також проводиться стосовно допоміжного обладнання. До таких відносяться димососи і вентилятори, які підсилюють або підтримують робочий процес спалювання в котлах. Вібрація, розхитування кріплень, течі в підшипниках або пропускання повітря в ущільненнях часто говорять про те, що треба викликати фахівця для проведення, поточного або капітального ремонту. Часто такі несправності виникають при відсутності планового технічного обслуговування техніки.

Окремі вузли і агрегати
Робота промислових котлів часто неможлива без такого обладнання як відцентрові насоси. Цей тип обладнання відноситься до міжгалузевих агрегатів. Проте, найчастіше його перевіряють саме в складі тієї лінії, де стоять вузли. Таким чином обслуговування промислових котлів включає заходи з перевірки відцентрових насосів (Фільтрів механічних і хімічних), Солерозчинників і теплообмінників. Всі етапи перевірки є стандартними. Найчастіше огляд і виявлення несправностей промислових котлів доручають спеціалізованим компаніям. Це завжди робить можливим виклик фахівця на вимогу. У тому випадку, якщо на підприємстві передбачена посаду штатного майстра, провести специфічні види огляду та ремонту буде неможливо. Наприклад, підрахувати ступінь відкладення солей на стінках котла і провести термічну обробку спеціального обладнання не вийде. Вартість робіт з ремонту та обслуговування промислової техніки в цілому себе виправдовує. Вихід з ладу дорогих агрегатів або окремих вузлів це завжди відчутні витрати для підприємства.

Профілактика

Виробники обладнання вказують різні терміни для профілактичного і ґрунтовного ремонту. Рекомендується оглядати його перед безпосереднім запуском. Профілактику агрегатів необхідно здійснювати відповідно до специфікації. Ремонт котелень, проведений своєчасно, попереджає передчасну поломкуузлов. Як наслідок - дорогу внеплановуюпочінку.
Залежно від частоти і глибини ремонту, розрізняють:

 • Профілактичний;
 • Плановий;
 • Капітальний;
 • Екстрений;

Настає момент, коли водогрійних котлів або будь-яким іншим агрегатам промислового призначення потрібно грунтовний ремонт. Список процесів, які необхідно провести:

 • розбирання агрегату;
 • заміна відпрацьованих деталей;
 • виявлення та виправлення додатково виявлених несправностей;
 • контроль;

Такий ремонт передбачає реставрацію, при необхідності - ротацію вузла або деталі. Проводять також огляд агрегату, виявляючи знос суміжних елементів, для подальшої безаварійної його експлуатації.

Терміни

Роботи з огляду опалювального котла, складання графіка, дефектної відомості, підготовки деталейпод заміну і безпосередньо сам процес здійснюють надійні майстри. Після, проводиться прийом обладнання відділом контролю, огляд замінених вузлів і пробний запуск.